A színmű egy testen kívüli utazás történelmünk eseményeinek sodrában.
Főhősünk, Amália transzcendentális utazása során eljut, saját és életének meghatározó személyei múltjába. Utazása – szó szerint – történelemformáló!
Amália „jelene” képezi a darab bázisát, amelyben elszántan indul apja, Gróf Baráznay Ignác keresésére. Hipnózissal elindított utazása nem csak saját életét változtatja meg, hanem az egész nemzetét is.
Az ősi gyökerű politikai ellentét osztrák és magyar között „felfegyverzett” erővel kap helyet az előadásban. Az osztrák császárt kiszolgáló televízió „prominens” személyei és a magyar történelem nagy alakjai, mint Kossuth Lajos vagy Petőfi Sándor, kerülnek konfliktusba egymással a magyar szabadságharc árnyékában.
Drámai eseményeket igazi, magyar virtussal előadott komikum színesíti.
A magyarság történelmi múltjába vegyülő szókimondó modernség sajátos keveréke tárul a néző elé. Olyan darab részesei lehetünk, ahol a színpad beolvasztja a nézők körüli teret, így mintegy szereplőivé válunk „fiktív” történelmünknek.
A színészek által teljes átéléssel megformált szereplők az emberi társadalom tagjainak tipikus példái. Egyes karakterek jellemének változása egyik pillanatról a másikra történik meg, elemi erejű pálfordulásként. A személyiség és a történelem fordulatai magukkal sodornak…
Írta: Pintér Béla
Előadja a Szegedi Egyetemi Színház
Rendezte: Varga Norbert
Fotó: Ida Jusztina Photography
Írta: Dr. Kovács Judit Nóra
***
Másik weboldalam (Junora Art – Web- és Kreatív Designe & Színház) elkészítéséig színházzal kapcsolatos írásaimat itt olvashatjátok!
Ha érdekel mit takar pontosan a Junora Art és mivel foglalkozom még…